Môj príbeh

„Každý je strojcom svojho šťastia.“ Titus Maccius Plautus

Odchodom do Nemecka sa mi otvorila nová kapitola života.

S priateľom, teraz už manželom, sme chceli poslednýkrát skúsiť šťastie za hranicami.
Zarobiť nejaké peniaze a vrátiť sa naspäť. Životopisy sme rozposlali do rôznych štátov na kadejaké pracovné ponuky od zberu ovocia až po gastronómiu. Hľadali sme takú prácu, aby sme boli spolu.

Šťastie a nulová Nemčina

V apríli 2015 sme navštívili rodinu v Nemecku. Moja teta nám dala tip, že v McDonalde hľadajú ľudí, a dohodla nám pohovor. Mali sme šťastie. Nevedela som sa ešte dobre vyjadrovať v nemčine, aj keď som predtým 3 roky pracovala ako opatrovateľka v Rakúsku. Ale usmievala som sa a pritakávala.

ja a dieta

Minimalizmus neminimalistky

Vždy som bola skôr zberateľ ako minimalista. S príchodom detí sa ale na mňa začali valiť veci zo všetkých strán a ja som tým veciam musela nájsť miesto! Upratovanie, prekladanie a skladovanie ma nebavilo. Náhodou som objavila na YouTube video ,,No Buy Year“. To bol ten moment, keď sa začala moja cesta za jednoduchším životom – minimalizmus ako životný štýl. Verte , či nie, ale moja peňaženka sa potešila a zároveň som získala viac času na iné aktivity.

Ako sa učím jazyky popri deťoch

Nie som profesionál, ale samouk. Roky som si myslela, že nemám talent na jazyky. Ale našla som spôsoby, ako sa popri deťoch čo najefektívnejšie učiť, a dokonca jazyk, ktorý som na začiatku neznášala! Za osem mesiacov som sa dostala z lepšej A1 na pohodovú B1 úroveň. Sama tomu nedokážem uveriť, ale pokračujem ďalej.

O hľadaní svojho šťastia

V rodine som známa tým, že sa stále hľadám. Majú pravdu. Hľadám svoje poslanie a moje osobné šťastie. Práve preto sa chcem s tebou podeliť o to, na čo som prišla.

O drobných radostiach

Život je príliš krátky na to, aby sme ho brali príliš vážne.
Nech máš akokoľvek ťažké obdobie, každý deň nájdi aspoň jednu drobnosť, ktorá tebe alebo tvojmu okoliu urobí radosť.

Ako sen zmeniť na skutočnosť...

Čo tu môžeš nájsť?

Píšem o všetkom, čo ma zaujíma a baví, ale aj trápi. Úvahy o živote, recepty, recenzie,
o domácnosti, o Vianociach a o osobnom rozvoji.

Staň sa aj ty blogerkou

Ak si mamina, ktorá rada píše, ale technikálie ťa odradili od blogovania, neváhaj a napíš mi!

student, typing, keyboard-849825.jpg
Návrat hore