halloween z canvy

Detská radosť z pečenia

Experiment ženy v domácnosti

Urobila som si taký malý experiment. Jeden deň som bola dokonalá mama v domácnosti. Od rána som išla ako píla. Upratala som všetko, čo sa mi nezdalo v pohode, dala som prať, upratala som kuchyňu, detské hračky som upratala asi minimálne 20 krát. Pripravila som raňajky, obed a večeru pre celú rodinu, na manžela som bola milá a na nepríjemné komentáre som vôbec nereagovala. Dokonca som upiekla mafiny a pripravila zdravšie sladkosti ako čokoládové lízanky, pralinky, banán s piškótami namočené v čokoláde a domácich brumíkov. Postarala som sa o rodinu.

Slová, ktoré môžu zabolieť.

Dostala som komentár:,, Aj vyjdeš z tej kuchyne?“ Alebo ,, To potrebuješ byť nonstop chválená“.

Nie, muž môj, nepotrebujem byť nonstop chválená. Stačilo by vďačnosť v podobe milého slova.

Milá žienka, zaujímavé je, že ja som si ten deň užila, zvláštnym spôsobom oddýchla a realizovala som sa. Na rozdiel od môjho muža som išla spokojne a s hrdosťou spinkať.

Aby som ťa dala do obrazu, pred dvoma rokmi som vôbec nepiekla a teraz pečiem pravidelne, minimálne raz do mesiaca. Posledný mesiac to vychádza každý  týždeň. Naozaj sa prekonávam.

Som na seba hrdá

Pre mňa je ale zaujímavé to, že  je jedno, čo robím slová uznania z vonka neprichádzajú. Čo to znamená? Že musím si nájsť  svoju cestu a robiť, čo ma baví, lebo aj keď narážam na odpor a prekážky, samotná cesta ma udržuje na ceste, lebo ma baví. Takže ak chceme niečo dosiahnuť alebo zmeniť musí nás to baviť.

A ešte jedna vec: Nie je našou povinnosťou preberať zodpovednosť za emócie ostatných ľudí. Hlavne sa máme postarať o svoje emócie a prebrať za ne zodpovednosť. Takže to, že môj muž nemal ideálny deň, nemusím si kaziť  svoj deň. Beriem na vedomie, ako sa cíti, ale nemôžem za jeho rozpoloženie.  Ja som bola spokojná a jeho slová sa ma nijako nedotkli.

Detská radosť z pečenia

brumik

A čo spôsobilo to pečenie? Dokúpila som si silikónové formy na pečenie s halloweenským motívom. Škoda, že som také nenašla na tému Harry Potter. Ale aj tak som šťastná ako malé decko, lebo je to taká naša  spoločná aktivitka s dcérkou. Obe máme radosť z pečenia.

Krok po kroku

Ešte jedna zaujímavosť: Pred dvoma rokmi som vôbec nepiekla,, pečenie s deťmi bol pre mňa stres a tak som vyberala nenáročné recepty. Postupne som začala zvyšovať náročnosť. Stále som začiatočníka, ale začína ma baviť pečenie a už nie som tak vystresovaná, keď mám dvoch pomocníkov ako na začiatku. A prešli dva roky.

Dá sa to aplikovať aj na jazyky

Takto nejako to vnímam aj s učením jazykov. Učím  sa nemčinu a cítim sa na začiatočníka, ale našla som spôsob aby ma to učenie bavilo. Aj keď moja nemčina mala byť  už dávno na inej úrovní, som ďalej  ako pred rokom. A keďže ma učenie baví, udržala som si pravidelnosť  a priemerne sa učím hodinu denne. Aj keď  nie každý deň  rovnako intenzívne, ale kontakt s jazykom mám.

 

Záver

Milá žienka, zisti, čo ti robí radosť a rob to!

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore