zhodnotenie roka

Rok bez nakupovania! Zhodnotenie roka.

Na prvý pohlaď som bola zo seba sklamaná. Moje pravidla, ciele som nesplnila tak ako som chcela. Ale ked som sa pozrela bližšie a začala som  analyzovať každú jednu kategóriu, bola som nadšená.

Poďme si to rozobrať :

Knihy:

  • Žiadne nové knihy: Pôvodne som mala v pláne žiadne nové knihy do mojej knižnici. V roku 2023 som kupovala hlavne z bazáru, alebo audio knihy a minula som o 50% peňazí ako rok predtým. A to je slušný pokrok.  Nekupujem beletrie, 80% sú náučné knihy a zvyšok sú knihy pre deti.  Teda úplne nové knihy boli len dve.

Domácnosť:

  • Táto kategória bola splnená 100%. I keď sme sa sťahovali, nechcela som hneď kupovať veci do novej domácnosti. Pôvodný plán bolo, že sa najprv zbavím nepotrebných veci, to sa nestalo a celá skriňa vecí, čaká na nových majiteľov.

Oblečenie:

  • Schudnúť sa mi nepodarilo. Kvôli novým udalostiam, teda mojich promócii a prvej dovolenke pri mori po 14 rokoch, nám pár kusov oblečenia pribudlo. Napriek tomu mám pocit, že túto kategóriu som zvládla, rozpočet na oblečenie som neprekročila.

Online produkty:

  • Túto kategóriu som absolútne nesplnila. Moje najväčšie výdavky boli investície do vzdelania. Ale neľutujem to, ale budúci rok chcem obmedziť nákup online produktov a viac premýšľať nad výberom. A stále mám nejaké nedokončené kurzy.

Kozmetika:

  • Tá je pod kontrolou, dokúpila som len to čo sa minulo alebo darčeky pod stromček pre rodinu.

Ostatné:

  • Nesplnené, možno prvých par mesiacov, vďaka čomu sa mi podarilo našetriť na letnú dovolenku.

Ak si chceš prečítať článok ,v ktorom píšem viac ako začať Rok bez nakupovania (no buy year) klikni sem.

Bilancovanie a nastavovanie si nových cieľov na rok 2024

Veľmi mi pomohlo si prejsť aplikácie, webstránky, kde pravidelne nakupujem, koľko som minula a načo najviac mínam peniaze. V oblastiach, kde som myslela, že mám problém, už problém nie je. Samozrejme je na čom pracovať.

K bilancovaniu predošlého a plánovanie ďalšieho roka si pomáham sprievodcom Year Compass, dostupný aj slovenčine alebo češtine. Prípadne ak si chceš zároveň precvičiť jazyk, ktorý sa učíš si môžeš sprievodcu stiahnuť zadarmo v akomkoľvek dostupnom jazyku a vypísať si ho v jazyku aký sa učíš.

Je super sa zamyslieť nad tým, či naozaj robíme akčné kroky k cieľom, ktoré chceme dosiahnuť. Ja som, vďaka sprievodcu, zistila, že som svoje ciele nesplnila a ani som pre ne veľa nespravila, sústredila som sa na iné veci, ktoré som si vôbec na začiatku roka nedefinovala. Väčšina aktivít smerovala k urgentným úlohám, situáciám a nie k dlhodobým cieľom.

nástenka vízií a nastavovanie cieľov

Nástenka vízii

Moje každoročné ciele sú podobné ako moje nástenky vízií. Dookola sa mi tam opakuje jedna oblasť a to je zdravie, štíhla postava, aktívny životný štýl. Každý rok si želám byť štíhla a dosiahnuť nejakú konkrétnu hmotnosť. Ale úprimne, tento rok som tomu veľa nedala, aj keď pokusy boli, aj som cvičila nejaký ten týždeň a opakovane aj som jedla diétnejšie, ale moje správanie bolo chaotické a nekonzistentné.

Aj v roku 2024 sa pokúsim o chudnutie a dosiahnutie tohto cieľa. Len som si zadefinovala realistickejšie ciele a už som zbúrala presvedčenie všetko alebo nič.

Ak ta táto téma zaujíma, napíš mi aby som vedela, či mám zdieľať moju cestu za vysnívanou postavou.

S láskou Zuzka.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore