ciele ilustracny obrazok z canvy

Priority, Ciele na rok 2023. Iný pohľad

Mám za sebou dosť náročný rok. I keď sa niesol v znamení vzdelávania a sebarozvoju. Už v lete som sa cítila vyčerpaná a moje ciele sa začínali rozpadať, narážala som na samé prekážky a  viackrát  som zmenila smer. Medzi cieľmi  ako každý  rok, som mala, že chcem schudnúť. Žiaľ nepodarilo sa mi.

Niektoré ciele mi nevyšli, ale počas roka vyskočili nové ciele. Takto pred rokom by som ani neuverila, že sa mi podarí doštudovať MBA špecializácia na marketing, vytvorím tento web, zlepším sa v nemčine a dokončím milión ďalších kurzov.

Som na seba hrdá! Bol to riadny výkon, ale napriek tomu cítim mierne trpkú chuť zo zlyhania – Zuzka neschudla si!

Ciele na rok 2023

Tento rok chcem byť rozumnejšia. Zistila som, že chcem tak trochu ,,prerobiť“ životný štýl. Chcem zmeniť spôsob ako žijem. Ako to myslím?

Najprv som si napísala ciele, ktoré  ma napadli ako prvé, napr.: chcem schudnúť, zlepšiť sa v nemčine, dokončiť začaté kurzy, zredukovať  nepotrebné veci a tak ďalej. Keďže tieto ciele boli veľmi všeobecné, boli zároveň  ťažko uchopiteľné.

Niekde som počula, že mám si predstaviť výsledok a predstaviť si ako by som žila, čo by bolo iné ak by som dosiahla svoj cieľ. Aký život chcem žiť? Čo chcem aby bolo o rok iné? Čo mi to dá keď dosiahnem svoj cieľ? Prečo mi na týchto cieľoch tak záleží?

A začala som znova písať. Roztriedila som si ciele do kategórií a vypísala čiastkové ciele.

Vyzerá to ako niekoľko stránkové To-do listy.

A z nich si vyberám, čo by sa dalo tento mesiac splniť. Keďže sme momentálne na dovolenke na Slovensku pri rodine, nemala som veľké očakávania. Ale prekvapilo ma koľko som toho stihla. Ako napríklad táto stránka je už v novom kabáte🙂

Celý Január sa mi zatiaľ nesie v znamení doťahovania restov z minulého roka. Ladím si ciele priority a čistím si pole aby som sa mohla venovať 3-4 hlavným prioritám, ktoré sa prelínajú.

Životný štýl

Ciele, ktoré by mali byť súčasťou bežného života. Jednoducho to žiť, cieľ, ktorý nikdy nebude hotový. Zaradiť do bežného dňa pohyb, zdravú stravu, kvalitný oddych a spánok, čerstvý vzduch, nezahlcovať sa vecami, informáciami, ktoré  nepotrebujeme.

Do tejto kategórie by som mohla dať minimalizmus- rok bez nakupovania, triedenie. To mi dá viac času na iné aktivity a viac financií.

Zdravie – trápi ma alergia a nadváha. Ak na tejto oblasti zapracujem, prinesie mi to viac energie, lepšiu náladu, ľahkosť pri naháňačkách…

Budúcnosť

Cieľ, ktorý mi môže priniesť benefity v budúcnosti.

Do tejto kategórie by som dala učenie sa jazykov, sebarozvoj, vzdelávanie.

Mojou top prioritou na tento rok je Nemčina. Posunúť sa z úrovne B1 na pohodovú B2. Žijem v Nemecku a chcem si tu zľahčiť život a lepšia nemčina mi pomôže samozrejme aj v práci.

Vzťahy

Rodina, plnohodnotný čas s deťmi, priateľstvá.

Dlho som žila izolovaná a utiahnutá, ale vďaka kurzom som spoznala nových úžasných ľudí.

Zistila som, že sa potrebujem opäť socializovať😄

Technika

Vypíš si na papier úspechy z minulého roka na papier a napíš si k nim body, vďaka čomu si dosiahla svoje úspechy.

Vraví sa, že len 20% našich činností nás dostane k 80% výsledkom/ úspechom.

Zamyslenie

Takže ak si chcem viac zapamätať z nemčiny  a efektívne využívať svoj čas, potrebujem mať viac energie. To znamená potrebujem byť vyspatá, jesť kvalitné jedlo, ktoré mi energiu dodá. Pohyb ma preberie, ,,rozprúdi krv v žilách“= deti spokojné a mamka nabudená😄

Tým, že nebudem na nete čekovať, čo by sa nám zišlo rozumej nakupovanie, získam viac času na vzdelávanie, tvorbu, pohyb, čas s deťmi, upratovanie. Tým, že pretriedim veci a čo sa bude dať predám. Získam peniaze a ušetrím čas pri upratovaní. A zas do kolečka. Takže naša najcennejšia komodita je čas a je na nás ako ten čas využijeme.

Ako ty pracuješ s prioritami, cieľmi, predsavzatiami?

Ja som na tom lepšie ako pred rokom😄

ZR

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore