motivacia

Všetko iné len nie Nemčina. Ako to chcem napraviť

Január a všetko iné len nie Nemčina 🙈 A to som si nemčinu dala ako top prioritu na rok 2023. Dobre začínam rok😄 odzadu.

Robila som všetko iné, ale bola som celkom produktívna😄 spravila som viac ako som mala v pláne  a postupne dopisovala ďalšie úlohy a ďalšie. Niekde v podvedomí ma ťažili resty z minulého roka a chcela som ich dokončiť. Plus do toho 18 dni na dovolenke na Slovensku.

Dovolenka na Slovensku a takmer žiadna nemčina

Väčšinou si ju rozdeľujeme na polovicu, týždeň  u našich a týždeň pri mužovej rodine( pokračovanie dovolenky môžeš očakávať v ďalšom článku). Od typickej dovolenky to má ďaleko, ale teraz som mala šťastie. Hneď prvý týždeň sa uvoľnili dva termíny na masáž a ja som si ich po sto rokoch užila.

Druhé šťastie

Chceli sme syna ostrihať  (2r), lenže nespolupracoval a kým sme ho prehovárali ostrihala sa celá rodina okrem neho. Nevadí, aspoň som sa ostrihala.

Tretie šťastie

V Rimavskej Sobote nie je veľa reštaurácií s detským kútikom, ale jednu sme našli a boli sme veľmi spokojný. Pokojný obed v reštaurácií je tiež veľmi výnimočný stav. Ak poznáš viac miest, kde sa dá s deťmi v pokoji najesť prosím napíš mi dole do komentárov, budem veľmi vďačná.

Od kedy mám deti, veľmi oceňujem stabilné prebaľovacie miesta a detské kútiky. Zisťujem, že ich nie je veľa.

Obed v RS

Behačky po návštevách ( aj tak ich nestihneš všetky), behačky po úradoch, bankách a ani nevieš, čo všetko ta čaká. Do toho aj deti majú momenty, keď je podnetov príliš veľa a my sme museli redukovať program.

moje výsledky z nemčiny

Nemčina

Nesťažujem sa, len som na tú nemčinu zabudla. Až na jednu konverzáciu, ale to nestačí. Jedna hodina za 18 dní je málo.

Za celý mesiac som sa nemčine venovala len 9 hodín.  Hrôza, des. Našťastie mi písala jedna baba, či si nevytvoríme podpornú skupinku na učenie jazykov. Súhlasila som. Tak či tak je mojím cieľom posunúť sa v nemčine a podporujúca skupinka mi pomôže udržať si motiváciu.

Chceme sa podporovať 2 mesiace.

Hm, tak ako na tú nemčinu? Čo zvládnem pri mojich povinnostiach? Alebo menej je viac?

Nechcem nič  siliť, tak začnem takto:

Čítanie

  • chcem prečítať Come back stronger od Sophie Thiel ( top želanie)
  • Ale ak sa nebude dať, alternatíva bude e-kniha Harry Potter a kameň mudrcov ( tuto knihu mám aj ako audio knihu)

Slovíčka

  • Zozbierane slovíčka si budem zapisovať do aplikácie Anki. Jediný problém je, že na to zabúdam, takže si musím vytvoriť návyk. Ráno a večer aspoň po 5 min, keď to dám predĺžim čas.

Rozprávanie

  • Moja kamarátka Lucka, obe sa učíme nemčinu a pri nej sa nebojím rozprávať a na všetky naše konverzácie sa veľmi teším. ( 1-2x do týždňa po hodinke)
  • Selftalk– niekedy si skúšam vety ako by som povedala, čo som robila alebo si rekapitulujem situácie napr.: u doktorky.
  • Nova možnosť niekto z podpornej skupinky.

Relax

  • YouTube videa na moje obľúbené témy
  • Netflix/ Amazon prime/ akýkoľvek film/ seriál v nemčine. Asi si spíšem zoznam.
  • Podcast, audio kniha, tonie box s rozprávkami, popri upratovaniu sa zíde mať kontakt s nemčinou.
knihy od Sophie Thiel na učenie nemčiny
Sophia Thiel

Keď už na nič iné, nie je čas alebo chuť.

O mesiac dám vedieť ako mi to šlo.

Doplnenie:

Ako som si písala tento článok, mala som chuť to aj robiť nie len plánovať. Po dopísaní článku som sa pustila do akcie, vytiahla knihu, zapla merač času a pustila do čítania. A ani neviem ako prešla hodina kým sa nezačali budiť deti. Na druhý deň som si tú kapitolu potrebovala dočítať. Myslím si, že som si vybrala správnu knihu a moje  časové skóre (kontakt s jazykom) isto zlepším.

Prajem ti krásny deň a viac akcie 🙂

ZR

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore